Zásobovanie biopotravinami je jednoducho lepšie ako iné alternatívy. Odvetvie ekologického poľnohospodárstva sa stalo odvetvím s niekoľkými miliardami eur, kde nepochybne sa nájde aj niekoľko podvodníkov. Okrem toho, ak si myslíte, že ekologickí poľnohospodári nepoužívajú pesticídy, mýlite sa. Aj oni to robia! Rozdiel je v tom, že používajú prevažne prirodzene odvodené pesticídy na rozdiel od syntetických pesticídov.
Tragické sú niektoré syntetické výrobky schválené pre ekologické poľnohospodárstvo. S toľkými neistotami je najlepšie pestovať svoje vlastné organické potraviny. Či už to vyrastie v zemi alebo v nádobách, budete nakoniec čeliť dileme, že budete potrebovať pesticíd alebo stratíte plodinu. Našťastie existujú bezpečné a prirodzené spôsoby, ako bojovať proti nežiaducim záhradným škodcom.
Prevencia alebo najlepším pesticídom je zabrániť prítomnosti škodcom.
Odstráňte nežiaduce buriny a slabé rastliny. Môžu to byť hniezdiská pre záhradných škodcov. Môžu tiež prilákať niektorých škodcov, ktorí by inak neprišli do vašej záhrady.
Mulč alebo morské riasy. Morské riasy obsahujú prvky ako zinok, železo, vápnik, síra a horčík. Všetkým rastlinám pomáhajú rásť a bojovať proti chorobám a nechceným škodcom. A taktiež to odpudzuje slimáky.
Vybudujte zdravú organickú pôdu. Prirodzené metódy kompostovania a hnojenie pôdy prírodnými hnojivami a mulčovaním sa vytvorí zdravé rastové prostredie pre vaše rastliny.
Polievajte ráno. Väčšina hmyzu a záhradných škodcov potrebuje vlhké prostredie pre svoj život. Zalievaním v dopoludňajších hodinách, listy budú suché po väčšinu dňa, na rozdiel od toho, aby bolo vlhké celú noc.
Medziplodiny a striedanie plodín. Väčšina škodcov je špecifická pre rôzne druhy rastlín. Prostredníctvom výsadby odradíte od šírenia chorôb alebo škodcov.
Nenechajte sa zlákať použitím pesticídov dá sa to aj ináč.